Muchomůrka červená je houba, kterou zná každý, a to i ten nehoubař.

Dříve se tato houba namáčela do sladké vody a dávala se před okno. Byl to účinný recept na hubení much. Protože se sladkou chutí se mouchy napily i toxinu muskarinu. Od té doby má tato houba přímo název – MUCHOmůrka!

A to není vše, co dokáže!

Napadlo vás ale někdy, že tato jedovatá houba se dříve hojně využívala při léčbě bolavých kolen, kloubů a dnes i karpálních tunelů?

Je to díky alkaloidu, který je silně protizánětlivý a má antibakteriální účinky. Je rozpustný v alkoholu a proto je ideální právě tinktura. Samozřejmě, že využití této tinktury je POUZE VNĚJŠÍ a mělo by se mazat S ROZUMEM!

Co budeme potřebovat

  • kloboučky muchomůrek červených
  • alpa (popř. vodka)
  • čistá sklenice s víčkem

Postup

Čisté kloboučky muchomůrek nakrájíme na kostičky nebo plátky a naplníme jimi sklenici. Poté zalijeme Alpou a necháme macerovat 6 týdnů v temnu a chladnu. Řádně sklenici označte, že se jedná o jed!

Poté tinkturu přeceďte a uchovávejte v uzavřené nádobě v temnu a chladnu. Tinktura vydrží při dobrém skladování až rok.

Jak užívat

Namočte hadřík do tinktury, vyždímejte a přiložte na dané místo – koleno, ruka…Vše zabalte do potravinové fólie a nechte působit přes noc.

Maximální doba této kúry je 1 měsíc. Po celou dobu je nutné se pozorovat, jestli nejsou žádné vedlejší účinky – zvýšené pocení nebo to, že se vám bude hůře dýchat.

Nevhodné pro děti, těhotné a kojící matky.

Nasdílejte to: